Aktualności

14 października jak co roku jest dla nas dniem świętowania.
Dzień Edukacji to święto wszystkich pracowników szkoły i święto uczniów, gdyż wtedy uczniowie klas pierwszych SP i SPdP oraz Ci, którzy dołączyli do innych klas w bieżącym roku szkolnym zostali pasowani i oficjalnie dołączyli do naszej społeczności szkolnej.
Uroczystości towarzyszyły życzenia składane przez Panią Dyrektor oraz przedstawiciela rodziców i uczniów klasy 8a oraz występy.
Najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczyniami Paniami: Martą Pągowską i Mariolą Madejczyk debiutowali na scenie tańcząc i śpiewając w inscenizacji „W naszej szkole”.
Zespół Etno – Folk – prowadzony przez Panią Elżbietę Pędzich przy współpracy z Paniami: Magdaleną Banaszek i Beatą Palimąka oraz Panem Damianem Masiukiem wraz z uczniami SPdP zatańczyli "Szlagiery starej Warszawy", do muzyki założyciela Kapeli Czerniakowskiej - Stanisława Wielanka.
Uwieńczeniem uroczystość był występ uczniów SPdP IA i 2E, którzy grając na instrumentach i wykorzystując komunikację alternatywną mieli dla wszystkich przesłanie o równości, tolerancji, miłości i szczęściu. (Uczniowie przygotowani zostali do występu przez Panie: Magdalenę Fuks, Katarzynę Strzelec, Adriannę Podporę, Kingę Kasior-Walczak).
Nasi nowi uczniowie po złożeniu uroczystej przysięgi, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kredki ze słodkościami a na głowy przyjęli symbol studencki – uczniowskie birety.

 

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl