Aktualności

Ponad 3 tysiące prac z ponad 700 szkół w całej Polsce zostało nadesłanych do biura Rzecznika Praw Dziecka! To efekt ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020.  Rysowane, malowane, wypalane w drewnie, robione z tektury, modeliny i wielu innych materiałów. Autorzy prac mieli za zadanie przekazać wiedzę o prawach dziecka swoim rówieśnikom. I udało się!
Cieszy mnie to, jak wiele dzieci zna swoje prawa – do wychowania w rodzinie, do miłości i bycia kochanym, do nauki, odpoczynku czy zabawy. A jeszcze bardziej cieszy to, że w tak młodym wieku potrafią w czytelny i ciekawy sposób przekazywać wiedzę o tych prawach innym. To trudne, tym bardziej w formie rysunku, wyklejanki czy instalacji. Po nadesłanych pracach widać jednak, że pomysłów i talentów naszym dzieciom nie brakuje – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Jury miało duży problem, jak z tej masy wspaniałych prac wybrać laureatów. Ostatecznie liczba nagród została zwiększona!!!
Również nasza szkoła uczestniczyła w konkursie. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej Natalia i Alan zdobyli wyróżnienie II stopnia i nagrody: słuchawki bezprzewodowe, plecak, piórnik z wyposażeniem, piłkę.

 

© 2022 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl