Aktualności

Szanowni Państwo, dyrekcja szkoły informuje, że po przeanalizowaniu:

  • zaleceń Premiera, Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia i ekspertów oraz wydanej decyzji w sprawie zamknięcia szkół
  • komunikatów o aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju
  • sytuacji epidemicznej i kadrowej w szkole
  • specyfiki i możliwości organizacyjnych działalności szkoły w zalecanym reżimie sanitarnym

podejmujemy decyzję o kontynuacji  trybu pracy szkoły w dotychczas przyjętej formie, w okresie od 30 listopada do 22 grudnia 2020 r.

Zdajemy sobie sprawę z trudności przez które Państwo przechodzicie, ale podejmujemy tę decyzję w trosce o zdrowie wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Sądzimy, że korzyści z pozostania w domach przyczynią się do minimalizacji ryzyka zachorowań na COVID -19 oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-COV-2 poprzez bezpośrednie kontakty międzyludzkie. Liczymy na Państwa zrozumienie i cierpliwość.

W dalszym ciągu będziemy organizować zajęcia w trybie stacjonarnym dla uczniów w szczególnie trudnej sytuacji, przede wszystkim z uwagi na pracę zawodową rodziców i związany z tym brak możliwości zapewnienia opieki dziecku w domu. W dalszej kolejności rozpatrywane będą wnioski rodziców dotyczące innych istotnych okoliczności.
Nadmieniamy, że rodzicom dzieci z niepełnosprawnością  przysługuje zasiłek z tytułu sprawowania bezpośredniej opieki nad nimi z powodu ograniczenia działalności szkoły.

Z uwagi na możliwości organizacyjne, lokalowe i kadrowe, ustalono, że codziennie na terenie placówki zajęcia będą organizowane dla 20 uczniów.

Prosimy o  zgłaszanie wniosków dotyczących udziału uczniów w zajęciach na terenie szkoły do czwartku (26 listopada 2020 r.) do godziny 12.00.
Wnioski prosimy kierować na adres:

  •  szkoła podstawowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  szkoła przysposabiająca do pracy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O decyzji zostaniecie Państwo poinformowani indywidualnie drogą mailową.

Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na prace remontowe w kuchni szkolnej (od 23 listopada do 30 stycznia) nie są przygotowywane i wydawane obiady.

 

© 2023 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl