Aktualności

Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy pod opieką nauczycieli p. E. Pędzich, p. M. Banaszek, p. J. Górskiej oraz przedstawiciela rodziców, po raz kolejny  uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym przygotowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze. Zespól „Mazowsze” jest jednym z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego.

Folklor prezentowany przez zespół jest sztuką o największej jakości. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, „Mazowsze” uznawane jest za zespół narodowy. W ramach Projektu „Kulisy Mazowsza ”w Sali Widowiskowej siedziby zespołu w Otrębusach uczniowie obejrzeli niezwykłe widowisko edukacyjne oparte na dramacie Lucjana Rydla – Betlejem Polskie”. Widowisko nawiązuje do najwspanialszych kart

naszej historii. Uczestnicząc w tym niezwykłym przedstawieniu z udziałem ponad 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu chóru i orkiestry, uczniowie przybliżyli dzieje naszego narodu jednocześnie w trzech planach dziejowych - naszej rodzimej historii, polskiej współczesności oraz czasach biblijnych.

Spektakl dostarczył nam wielu przeżyć i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl