Aktualności

W dniach 20.11.2019–20.01.2020 r., w naszej szkole została zorganizowana Ogólnopolska jubileuszowa XX Edycja Ogólnopolska Akcja „Góra Grosza”. W akcji udział wzięli uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele. Celem akcji jest wspieranie najbardziej potrzebujących dzieci z Domów Dziecka i  najuboższych rodzin. Od wielu lat akcji „Góra Grosza” towarzyszy konkurs „Ekologiczna Skarbonka”.

Tematem przewodnim tegorocznych skarbonek był motyw świąteczny. Pomysłów nie zabrakło, również w tym roku powstało wiele fantastycznych skarbonek. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym, gdzie wszyscy mogliśmy je podziwiać. Świadomość i radość dzielenia się z innymi oraz zbieranie monet do skarbonek przez siebie wykonanych bardzo zachęciło uczniów, dzięki temu w tym roku zebraliśmy kwotę: 500 zł, którą przekazaliśmy organizatorowi akcji - Fundacji NASZ DOM.

Za każdy grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl