Aktualności

We wtorek, 4 lutego w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Odwiedziły nas Pierwsze Damy Polski i Macedonii Północnej – Panie Agata Kornhauser-Duda oraz Elizabeta Gjorgievska.

Po serdecznym powitaniu Gości przez uczniów i panią dyrektor Agnieszkę Tymińską, Panie Prezydentowe obejrzały prezentację dotyczącą historii i działalności szkoły.

Potem nadszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwsi w tańcu – Poleczka zaprezentowali się najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej. Drugi występ uczniów szkoły przysposabiającej do pracy opierał się na utworze macedońskiej artystki i był niespodzianką dla Pani Prezydentowej - Elizabety Gjorgievskiej. Następnie Pierwsze Damy uczestniczyły w zabawie muzyczno- ruchowej, spotkały się z uczniami i nauczycielami w pracowni makramy i rękodzieła, obserwowały zajęcia integracji sensorycznej z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, wychowania fizycznego, uczestniczyły w zajęciach komunikowania się (z wykorzystaniem AAC) oraz zajęciach rozwijających kreatywność. Na zakończenie wizyty Pierwsze Damy rozmawiały z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Klub Elektoralna na temat sportu, startów w zawodach, zdobytych medalach. Pani Agata Kornhauser-Duda podziękowała uczniom za występy a nauczycielom za pracę. Wszystkim życzyła sukcesów. Otrzymaliśmy też zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego! Z niecierpliwością czekamy na tę wizytę.

 

Wizyta Pierwszej Damy Polski i  Macedonii Północnej

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl