Aktualności

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka. W tym roku obejrzeliśmy przedstawienie zatytułowane Opowieść świąteczna”. W przedstawieniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie klas trzecich Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy ostatni rok uczęszczają do naszej szkoły. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się swoje role, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Mogliśmy więc po raz kolejny przeżyć historię Maryi I Józefa.

Do ubogiej stajenki, gdzie narodził się mały Jezus przybyli złożyć Mu pokłon Królowie, górale oraz  Anioły i małe Aniołki. Przed oblicze Pana przybyli również przedstawiciele różnych zawodów: lekarze, murarze, wojsko. Puentą naszych Bożonarodzeniowych Jasełek stały się słowa zaśpiewanej przez nauczycielski zespół kolędników piosenki zatytułowanej „Przekażcie sobie znak pokoju…". Następnie odbyło się wspólne kolędowanie,  które wprowadziło wszystkich obecnych w radosną atmosferę i  magię zbliżających się Świąt. Podczas kolędowania, uczniowie wszystkim obecnym na Jasełkach  wręczali upieczone przez siebie pierniczki. Na zakończenie pani Dyrektor Agnieszka Tymińska oraz ksiądz Rafał złożyli  życzenia świąteczne. Było nam bardzo miło, że w tak wyjątkowym dniu zgromadziła się cała społeczność szkolna: Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście……

 

 

Partnerzy

MEN MKO Biuro Edukacji Szkoła W Ruchu
© 2024 Zespół Szkół Specjalnych nr 85
Wykonanie: Solmedia.pl