W dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015 w naszej szkole realizowany będzie program m.st. Warszawy „Lato w Mieście”. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. 7-17.

Czytaj więcej...

16 czerwca 2015 r. na torze łyżwiarskim Stegny odbył się X Mazowiecki Mityng Jazdy Szybkiej
na Wrotkach. Impreza była organizowana przez Mazowiecki Oddział Olimpiad Specjalnych, współorganizatorami był Zespół Szkół Specjalnych Nr 85 oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Parasol”.

Czytaj więcej...

W dniu 22 maja 2015 r. odbyła się zabawa plenerowa „Zręczny jak kowboj- kolorowe rancho”.  To trzecie i niestety ostatnie już w tym cyklu spotkanie integracyjne w Fundacji „Pociechom”. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia stajni, warunków, w jakich mieszkają konie i poznania sposobów opieki nad nimi. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość przejażdżek na koniku z zajęć hipoterapii.

Czytaj więcej...

15 maja 2015 roku już po raz czwarty w Warszawie odbył się XII Mazowiecki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Podobnie jak w poprzednich latach Zespół Szkół Specjalnych Nr 85 im Eunice Kennedy Shriver wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 „Parasol” są współorganizatorami zawodów. Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent m.st. Warszawy p. Hanna Gronkiewicz Waltz. Miejscem zmagań sportowców podobnie jak w roku ubiegłym była pływalnia „Prawy Brzeg” mieszcząca się na ul. Jagiellońskiej 7 w Warszawie.

Czytaj więcej...

14  maja 2015, na deskach Teatru Kamienica odbył się jubileuszowy, X Przegląd Małych Form Teatralnych Magik. Wzięło w nim udział 12 grup teatralnych ze szkół i ośrodków wychowawczych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tematyka przedstawień związana była z folklorem i tradycją narodową.

Czytaj więcej...