W dniach 01-12 lutego 2016 r. w naszej placówce organizowana jest akcja "Zima w mieście"

Czytaj więcej...

Nie, nie ,to nie była wyprawa do Rovaniemi. Aby spotkać się z Mikołajem wystarczyło pojechać do Kołacinka. W taką magiczną podróż wybrali się 7 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 243. Na bajkowych ścieżkach czekała na nas Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia częstowali pierniczkami.

Czytaj więcej...

19 listopada 2015 roku uczniowie naszej placówki byli na wycieczce w Salezjańskim Muzeum Misyjnym. Ma ono w swych zbiorach ponad 3000 eksponatów z różnych stron świata. Przed zwiedzaniem obejrzeliśmy film dokumentujący życie i pracę misjonarzy i wolontariuszy w Afryce. Naszym przewodnikiem po muzeum była pani Agnieszka, która pracowała na misjach w Azji jako wolontariuszka.

Czytaj więcej...

Jesień to jedna z piękniejszych pór roku. 27.10.2015 przy pięknej słonecznej pogodzie w siedzibie „Fundacji Pociechom” odbyło się integracyjne spotkanie plenerowe z cyklu „Kolory na 4 pory roku”. W trakcie imprezy uczniowie z naszej placówki szukali z wielkim zaangażowaniem barw, zapachów i smaków jesieni.

Czytaj więcej...

Andrzejki mają bardzo długą historię… Pierwsza polska informacja literacka pojawiła się w XVI wieku. Niegdyś był to wieczór, gdzie panny wróżyły sobie przyszłego męża. Kawalerowie w tym czasie bawili się na Katarzynkach, które były odpowiednikiem Andrzejek.

W naszej szkole to dzień zabawy i radości. Bawimy się tańcząc oraz biorąc udział w różnych wesołych  i kreatywnych konkursach.

Czytaj więcej...