W dniu 25 kwietnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 85 w Warszawie pod opieką nauczyciela świetlicy pana Andrzeja Czyżewskiego wzięli udział w akcji charytatywnej „Bieg na Tak” organizowanej przez Orlen i Fundację „Świat na Tak”. Dystans marszobiegu liczył 4,6 km. Start rozpoczął się na Starym Mieście, a meta znajdowała się na błoniach Stadionu Narodowego. Razem z uczniami w biegu brali udział członkowie rodzin uczniów.

Czytaj więcej...

Dnia 17 kwietnia 2015r. odbyły się po raz 10 Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 24 zawodników, którzy zostali wyłonieni z wcześniej rozegranych eliminacji. Uczestnicy walczyli o medale w 2 kategoriach sprawnościowych – podstawowej i zaawansowanej. Mistrzostwa były rozegrane w systemie rosyjskim, do dwóch zwycięskich setów i 11 punktów w secie.
Całe zawody były podsumowaniem naszych wspólnych treningów odbywających się na lekcjach wychowania fizycznego.

Czytaj więcej...

10 kwietnia 2015 r. odbyła się kolejna edycja Spotkań z Poezją pod hasłem „Kolorowo na ludowo”.
W tegorocznym przeglądzie obejrzeliśmy osiem występów uczniów naszej placówki: szkoły podstawowej, gimnazjum, przysposabiającej do pracy oraz uczestników zespołu rehabilitacyjnego.

Czytaj więcej...

W ramach uroczystości związanych ze świętowaniem Wielkiej Nocy, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli dnia 31.03.2015 roku wystawili sztukę pt: „Uczynił dla nas największy cud”.
Po powitaniu wszystkich przybyłych gości, na czele z Paniami Dyrektor, gościa specjalnego oraz rodziców i wszystkich pracowników szkoły rozpoczęło się przedstawienie.

Czytaj więcej...

Dnia 24 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły w zespołach klasowych wzięli udział w zajęciach sportowo-ruchowych, których celem było „Poszukiwanie Wielkanocy”. Rozpoczęcia zajęć na placu szkolnym dokonała Pani Wicedyrektor Bożena Kowalska. Zespoły klasowe otrzymały mapki placu szkolnego i karty zaliczenia zadań, a następnie wyruszyły na plac szkolny w poszukiwaniu wykonanych wcześniej przez siebie pisanek.

Czytaj więcej...