28 września 2017 r. grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 5 wzięła udział w pełnej atrakcji wycieczce do Wrocławia. Podróż rozpoczęła się mocnym akcentem czyli lotem samolotem.

Już po raz trzeci Zespół Szkół Specjalnych nr 85 im oraz Stowarzyszenie Parasol wspólnie z Mazowieckim Oddziałem Olimpiad Specjalnych Polska zorganizowały Mazowiecki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych.

Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”.
25 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

„ Jakie mleko, jakie mleko daje w kropki krowa?”, czy „ dzik jest dziki, dzik jest zły”, „ co było pierwsze: jajko czy kura” - na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 243. A gdzie? – w gospodarstwie agroturystycznym „ Pod Kogutem” w Krępie.

Dzień dobry, szkoło! ( fragment)
Dzień dobry, szkoło, dzień dobry,
rok zaczynamy nowy.
Witamy cię pieśnią, książką
w radosny dzień wrześniowy.

W dniach 26.06. – 7.07.2017r. w ZSS Nr 85 trwała Akcja Lato w Mieście. Brało w niej udział 54 osoby (uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie innych placówek).
Tegoroczna Akcja obfitowała w wiele atrakcji. Z racji 150 rocznicy urodzin Marii Curie – Skłodowskiej klamrą kompozycyjną całego przedsięwzięcia były wydarzenia upamiętniające wybitną polską uczoną. Pierwszego dnia akcji dzieci i młodzież spacerując po Ogrodzie Botanicznym UW zwiedzili wystawę „Maria i kwiaty”, a ostatniego – obejrzeli zgromadzone pamiątki w domu jej urodzenia przy ul. Freta 16, gdzie aktualnie mieści się Muzeum poświęcone noblistce.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przekazanie sprzętu sportowego (rowery, rolki,  kaski, ochraniacze). Dzięki nim uczniowie klas młodszych mogli rozpocząć lub doskonalić naukę jazdy  na rowerze i rolkach. Aktywności te dały uczniom wiele satysfakcji i radości:).

Na zakończenie działań harcerskich w roku szkolnym 2016/2017 harcerze z drużyny Nieprzetartego Szlaku zrzeszającej uczniów i absolwentów szkoły wyruszyli na biwak do lasu w miejscowości Turno-Brzeźce k/Białobrzegów Radomskich.
Podczas dwudniowego biwaku harcerze podejmowali szereg ciekawych działań. Głównym celem wyjazdu było podsumowanie całorocznej pracy realizowanej na zbiórkach i wycieczkach tematycznych.

23 czerwca 2017 r. uroczystą akademią pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017.
Na początku uroczystości Zespół „Etno – Folk” zabrał nas w „taneczną podróż” w rytmie muzyki z lat 80 i 90. Następnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy zdobyli tytuł „Szkolnego Sportowca Roku” oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy biorący udział w praktykach zewnętrznych w PIKON-ie (Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością). Smutek zagościł na naszych twarzach kiedy pani dyrektor Agnieszka Tymińska wręczała świadectwa absolwentom Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 5.
W klimat wakacyjnych podróży wprowadzili nas uczniowie z najmłodszych klas.
Wszyscy z radością powitaliśmy wakacje.
Do zobaczenia 4 września 2017 r.

„Grunt to rodzinka…” Pod takim hasłem odbył się kolejny Piknik Rodzinny, na który licznie przybyli uczniowie wraz z rodzeństwem i rodzicami, absolwenci oraz kandydaci, którzy zasilą nasze szeregi w nowym roku szkolnym.