W dniach 26.06. – 7.07.2017r. w ZSS Nr 85 trwała Akcja Lato w Mieście. Brało w niej udział 54 osoby (uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie innych placówek).
Tegoroczna Akcja obfitowała w wiele atrakcji. Z racji 150 rocznicy urodzin Marii Curie – Skłodowskiej klamrą kompozycyjną całego przedsięwzięcia były wydarzenia upamiętniające wybitną polską uczoną. Pierwszego dnia akcji dzieci i młodzież spacerując po Ogrodzie Botanicznym UW zwiedzili wystawę „Maria i kwiaty”, a ostatniego – obejrzeli zgromadzone pamiątki w domu jej urodzenia przy ul. Freta 16, gdzie aktualnie mieści się Muzeum poświęcone noblistce.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przekazanie sprzętu sportowego (rowery, rolki,  kaski, ochraniacze). Dzięki nim uczniowie klas młodszych mogli rozpocząć lub doskonalić naukę jazdy  na rowerze i rolkach. Aktywności te dały uczniom wiele satysfakcji i radości:).

Na zakończenie działań harcerskich w roku szkolnym 2016/2017 harcerze z drużyny Nieprzetartego Szlaku zrzeszającej uczniów i absolwentów szkoły wyruszyli na biwak do lasu w miejscowości Turno-Brzeźce k/Białobrzegów Radomskich.
Podczas dwudniowego biwaku harcerze podejmowali szereg ciekawych działań. Głównym celem wyjazdu było podsumowanie całorocznej pracy realizowanej na zbiórkach i wycieczkach tematycznych.

23 czerwca 2017 r. uroczystą akademią pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017.
Na początku uroczystości Zespół „Etno – Folk” zabrał nas w „taneczną podróż” w rytmie muzyki z lat 80 i 90. Następnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy zdobyli tytuł „Szkolnego Sportowca Roku” oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy biorący udział w praktykach zewnętrznych w PIKON-ie (Punkt Informacyjno-Koordynacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością). Smutek zagościł na naszych twarzach kiedy pani dyrektor Agnieszka Tymińska wręczała świadectwa absolwentom Szkoły Przysposabiającej do Pracy Nr 5.
W klimat wakacyjnych podróży wprowadzili nas uczniowie z najmłodszych klas.
Wszyscy z radością powitaliśmy wakacje.
Do zobaczenia 4 września 2017 r.

„Grunt to rodzinka…” Pod takim hasłem odbył się kolejny Piknik Rodzinny, na który licznie przybyli uczniowie wraz z rodzeństwem i rodzicami, absolwenci oraz kandydaci, którzy zasilą nasze szeregi w nowym roku szkolnym. 

My, dzieci, chcemy się śmiać


My, dzieci, chcemy się śmiać,
My, dzieci, chcemy się bawić,
Na ulicach i w parkach miast
Gdańska, Krakowa, Warszawy…

Podróże kształcą. Szklarska Poręba to wyjątkowo piękne miejsce. Na turystów czeka wiele atrakcji: fantastyczne wodospady Szklarki i Kamieńczyka, urokliwe szlaki turystyczne ze słynnym „Zakrętem Śmierci”, Muzeum Mineralogiczne, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej z dotykowym modelem Karkonoszy, Dinopark  czy Leśna Huta.

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w  Galerii Porczyńskich  odbyła się uroczysta Gala VI Edycji Konkursu „Santo Subito”o Św. Janie Pawle II.

Konkurs organizowała Kuria Warszawska. Honorowy patronat nad  konkursem objął Jego Eminencja Arcybiskup Kardynał Kazimierz Nycz.

Tematem tegorocznej edycji były „Miejsca w Warszawie upamiętniające  św. Jana Pawła II”. Podczas Gali nastąpiło  podsumowanie konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród.

Każdy chłopiec marzy o tym , żeby zostać strażakiem. Okazało się, że i dziewczynki skrycie pragną włączyć sygnał wozu strażackiego i popędzić do pożaru. Dla uczniów naszej szkoły wycieczka do OSP w Nowej Woli była więc spełnieniem dziecięcych marzeń. 19 maja 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej gościli w fantastycznej jednostce strażackiej.

Fantastycznie zaczął się maj dla zawodników bocce, którzy 14 maja 2017 r. reprezentowali  naszą szkołę w międzyszkolnych zawodach w Grodzisku Mazowieckim. Zajęli pierwsze ( w kategorii szkół przysposabiających do pracy) i drugie ( w kategorii szkół gimnazjalnych) miejsca.