Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Od czwartku 16 kwietnia 2020 r mamy obowiązek zasłaniania nosa i ust
w przestrzeni publicznej oraz używania rękawiczek w sklepach. Wiele osób nosi maseczkę. Główny inspektor sanitarny określa jak prawidłowo używać maseczek i rękawiczek.

JAK PRAWIDŁOWO NAŁOŻYĆ I ZDJĄĆ MASECZKĘ

JAK PRAWIDŁOWO NAŁOŻYĆ I ZDJĄĆ RĘKAWICE

 

ZAPAMIĘTAJ!

Jak używać maseczek?

– Nakładaj maskę starannie, upewnij się, że usta i nos są zasłonięte, zminimalizuj luki między maską a twarzą
– Nie dotykaj maski, gdy ją nosisz
– Gdy już założysz maskę, nie zsuwaj jej poniżej nosa ani na brodę czy szyję (także gdy rozmawiasz przez telefon!)
– Zdejmując maskę nie dotykaj jej frontowej warstwy, zdejmuj ją trzymając za tylną część (troczki czy gumki)
– Natychmiast po zdjęciu maseczki umyj ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu
– Gdy maska zwilgotnieje, jak najszybciej zamień ją na nową, czystą
– Nigdy nie używaj ponownie maski jednorazowej
– Jednorazową maskę wyrzuć natychmiast, gdy ją zdejmiesz (do zamkniętego kosza)
– Pamiętaj, że maski działają przez określony czas; czas ochrony podaje producent, nie nosimy więc jednej maski przez cały dzień (!)
– Jeżeli używamy maseczek bawełnianych, to przez 20 minut, po tym czasie należy ją prać. W praktyce oznacza to, że w czasie dnia powinniśmy mieć przy sobie kilka maseczek i trzeba zmieniać; zużyte należy wrzucić do woreczka (najlepiej przy pasku), a potem wszystkie wyprać w temperaturze 60 st., a jeszcze lepiej – wygotować.

Jak używać rękawiczek?

– Rękawiczki zakładamy po wejściu do sklepu, zdejmujemy przed wyjściem i wyrzucamy do zamkniętego kosza.
– Zakładanie rękawiczek lateksowych tuż po wyjściu z domu i noszenie ich w ciągu dnia jest ryzykowne. Zbierzemy na nie wszelkie drobnoustroje z powierzchni, których dotykamy – klamek, uchwytów drzwi, poręczy w środkach komunikacji. Rękawiczki trzeba też umiejętnie zdjąć, w przeciwnym razie możemy się zakazić tym, co znajdzie się na ich powierzchni. Zdejmując rękawiczki, należy złapać jedną za brzeg i wywrócić ją wewnętrzną stroną na wierzch. Zdjętą rękawiczkę chwyć ręką w rękawiczce i identycznie zdejmij drugą. W ten sposób pierwsza rękawiczka znajdzie się wewnątrz drugiej. Chodzi o to, by zewnętrzną powierzchnią rękawiczki nie dotknąć skóry dłoni.
– Zdjęte rękawiczki wyrzuć do zamkniętego kosza i dokładnie umyj ręce (wodą z mydłem lub detergentem zawierającym minimum 60-procentowy alkohol). Rękawiczki walające się po ulicach, to potencjalne źródło rozprzestrzeniania się wirusa. Nie wyrzucamy ich, gdzie popadnie!
– Ważne! – wobec dłoni w rękawiczkach obowiązuje ta sama zasada, która dotyczy gołych rąk: nie dotykamy ust, nosa i oczu, bo w ten sposób możemy przenieść wirusa i się zarazić.
– Nie dezynfekujemy rękawiczek. Po kontakcie z alkoholem większość rękawiczek traci właściwości ochronne, zwiększa się porowatość rękawiczek, stają się przepuszczalne i przestają być skuteczne.