Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

We wtorek, 4 lutego w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Odwiedziły nas Pierwsze Damy Polski i Macedonii Północnej – Panie Agata Kornhauser-Duda oraz Elizabeta Gjorgievska.

Po serdecznym powitaniu Gości przez uczniów i panią dyrektor Agnieszkę Tymińską, Panie Prezydentowe obejrzały prezentację dotyczącą historii i działalności szkoły.

Potem nadszedł czas na występy artystyczne. Jako pierwsi w tańcu – Poleczka zaprezentowali się najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej. Drugi występ uczniów szkoły przysposabiającej do pracy opierał się na utworze macedońskiej artystki i był niespodzianką dla Pani Prezydentowej - Elizabety Gjorgievskiej. Następnie Pierwsze Damy uczestniczyły w zabawie muzyczno- ruchowej, spotkały się z uczniami i nauczycielami w pracowni makramy i rękodzieła, obserwowały zajęcia integracji sensorycznej z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, wychowania fizycznego, uczestniczyły w zajęciach komunikowania się (z wykorzystaniem AAC) oraz zajęciach rozwijających kreatywność. Na zakończenie wizyty Pierwsze Damy rozmawiały z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Klub Elektoralna na temat sportu, startów w zawodach, zdobytych medalach. Pani Agata Kornhauser-Duda podziękowała uczniom za występy a nauczycielom za pracę. Wszystkim życzyła sukcesów. Otrzymaliśmy też zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego! Z niecierpliwością czekamy na tę wizytę.

 

Wizyta Pierwszej Damy Polski i  Macedonii Północnej