Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

W ostatni piątek września odbyła się w naszej szkole Gra Miejska „Zielona Warszawa”. Brali w niej udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Jak na prawdziwych Przyjaciół Przyrody przystało nie wystraszyła nas deszczowa pogoda :) Uczestnicy zabawy poznali zasady selektywnej zbiórki odpadów, zgłębili tajniki recyklingu oraz ćwiczyli zachowania przyjazne dla środowiska: ZERO PLASTIKU.

Uczniowie mieli okazję stworzyć mandalę z darów natury i napisać „Opowiadanie o drzewie”. Jak zawsze nie zabrakło okazji do utrwalenia i stosowania w praktyce zasad bezpiecznego poruszania rowerem. Pod opieką Staży Miejskiej wszyscy ćwiczyli umiejętność bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a za wykonane zadania uczniowie otrzymali odblaski. Po takim przygotowaniu każda wyruszająca w teren grupa dostała mapę z wyznaczoną trasą i punktami kontrolnymi. Uczniowie podążając za stawianymi im zadaniami zagłębiali się w zielone zakamarki Warszawy, odszukiwali pomniki przyrody, poznawali piękno natury w sercu wielkiego miasta. Po zebraniu elementów klucza i odczytaniu hasła końcowego uczestnicy Gry Miejskiej dostali dyplomy, sadzonki kwiatów i ekologiczną torbę na zakupy (wykonaną przez uczniów klasy P2C).

Do zobaczenia w przyszłym roku!