Za nami kolejny Piknik Rodzinny, który odbył się w sobotę  8 czerwca. Piknik organizowany był przez Zespół Szkół nr 85 przy wsparciu Fundacji Pożywienie Darem Serca. Jest on świętem całej społeczności szkolnej, poczynając od najmłodszych kandydatów do szkoły podstawowej, a skończywszy na już dorosłych absolwentach, zawsze chętnie goszczących w progach szkoły.

Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem: „Klasyka w nowoczesnym wydaniu – dwusetna rocznica urodzin Stanisława Moniuszki”. 

Impreza obfitowała w atrakcje nawiązujące do słynnego, polskiego kompozytora.Można było podziwiać : wystawę  prac plastycznych wykonanych przez uczniów , występy  uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 85 bazujących na muzyce z opery „Straszny Dwór”, kącik artystyczny „Laurka dla Moniuszki”. Po raz pierwszy gościliśmy Mateusza Szlufika z  IKS Wołomin, który zachęcał  do uprawiania szermierki. Ważnym punktem pikniku była gra w palanta, w której pomimo upału uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i rodzice naszych uczniów.

Konferansjerem Pikniku był pan Maciej  Gąsiorek - Krasnal Piksel - znana postać telewizyjna , przyjaciel naszej szkoły. Cała przestrzeń naszego szkolnego boiska i placu zabaw tętniła życiem. Zupełnie innym niż na co dzień…

Można było tam spotkać tam : straż miejską, wojsko udostępniające swój specjalistyczny sprzęt do obejrzenia, straż pożarną prezentującą pokazową akcję ratunkową, czy motocyklistów i imponujące wyglądem  motory. Byli też lekarze z przychodni MML.
Ale to nie wszystkie atrakcje! Były olbrzymie bańki mydlane, tor przeszkód, , fotobudka - dzięki niej mamy pamiątki w postaci bardzo zabawnych fotografii, kąciki  – malowania na folii, urody, makramy, ceramiki, sensoplastyki, tworzenia broszek z surowców wtórnych. Popularnością cieszyły się  lalki uszyte przez uczniów i nauczycieli dla Akcji Unicef.

Piknik bez poczęstunku? To nie u nas. Każdy znalazł coś, co lubi… zdrową przekąskę przygotowaną przez uczniów i rodziców, owoce, orzechy, wegetariańskie potrawy z Baru Vega. Mogliśmy posilić się hot- dogiem oraz skosztować lodów z firmy Grycan i lodów naturalne. Nie zabrakło także zimnej wody z Wodociągów Miejskich, która gasiła nasze pragnienie.

Dziękujemy sponsorom, za  ich  wsparcie i ofiarności nasz  tegoroczny Piknik Rodzinny był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.