Imprezy integracyjne na terenie placu szkolnego, piknik na boisku szkolnym.Nauczanie i terapie inwidualne.Prowadzenie ogródka szkolnego, zajęcia przy pielęgnacji sadzonek warzyw.Uroczystość zakończenia szkoły, uczniowskie przedstawienie tańca Wyjścia na zajęcia poza szkołą w ramach wychowania fizycznego, przykład zajęć z  korzystanie ze sprzętu wodnego.Nauczanie gotowania, czterech uczniów obierających warzywaHipoterapiaWyjście ze szkoły do parku w ramach wychowania fizycznego, rehabilitacja poprzez jazdę na rowerze (trój/czterokołowych)Wyjście ze szkoły w plener, punkt widokowy w parkuTablice Interaktywne, tablica ma funkcje reagowania na dotyk jak Przykład sali nauczania, sześcioro uczniów i nauczyciel.Zooterapia, rehabilacja pod wpływem zwierząt. Przykład dogoterapiiWyjazdy szkolne, przykładowy wyjazd nad morze.Boiska szkolne, boisko do koszykówki i boisko do piłki nożnejZajęcia na pływalni poza szkołą

Dnia 23 maja 2019 r. odbył się w Wołominie kolejny VI Drużynowy Turniej Boccia. Celem imprezy było rozwijanie zainteresowań sportowych i  popularyzacja dyscypliny Boccia wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie. 

W turnieju wzięły udział reprezentacje ze szkół, ośrodków i klubów sportowych z całego Mazowsza w liczbie 26 zespołów. Zawody miały charakter drużynowy -  w sumie w turnieju wystartowało 48 drużyn (około 150 zawodników ). Naszą szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. Każdy mecz był zaciętym pojedynkiem, a o zwycięstwie często decydowały milimetry i dogrywki. Nasi zawodnicy otrzymali puchar za udział w zawodach, nagrody w postaci sprzętu sportowego dla szkoły i podarunki.