Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w auli szkolnej odbyło się spotkanie z udziałem uczniów, nauczycieli oraz studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej odbywających praktyki w naszej szkole.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z listem Rzecznika Praw Dziecka skierowanym do dzieci  i dorosłych oraz obejrzeli film „Mam prawo!”. Następnie, w oparciu o Konwencję Praw Dziecka i Kodeks Praw Dziecka, dzieci zaprezentowały swoje prawa.

Podczas zajęć zaprezentowano również zdjęcia z wycieczki szkolnej na wystawę w Muzeum POLIN pt. „W Polsce króla Maciusia. 100- lecie odzyskania niepodległości”. Przy tej okazji przypomniana została postać wybitnego Polaka Janusza Korczaka (Henryka Goldszmita), który w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości otrzymał pośmiertnie Order Orła Białego.     

Na zakończenie uczniowie otrzymali książeczki z artykułami Konwencji o Prawach Dziecka oraz książki Renaty Piątkowskiej „Nigdy tego nie zapomnę”.

Spotkanie miało na celu upowszechnianie praw najmłodszych oraz przypomnienie, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka

Organizatorzy: Kinga Kasior- Walczak, Elżbieta Pędzich.