Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyli w kolejnej XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018. Festiwal Korczak – jest przeglądem wybitnych profesjonalnych i szkolnych przedstawień teatralnych z różnych stron świata i regionów Polski i okazją do spotkania ludzi sztuki z dziećmi i młodzieżą. Patronem festiwalu jest Janusz Korczak (1878-1942) wybitny polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom.

Idea Festiwalu, który powstał z inicjatywy p. Haliny Machulskiej, ma za zadanie kontynuowanie treści i podejścia do Małego Człowieka jakie przyświecało doktorowi Januszowi Korczakowi – Patronowi Festiwalu.

Jak co roku pod opieką nauczycieli p. E. Pędzich oraz p. J. Górskiej nasi wychowankowie wraz z uczniami i nauczycielami innych warszawskich szkół wzięli udział w Marszu ze Złocistym ku pamięci Dobrego Doktora. Uczestnicy marszu udali się pod pomnik Janusza Korczaka znajdujący się w Parku Świętokrzyskim. Składając pod pomnikiem świeże złote słoneczniki uczcili Doktora Korczaka za jego trud w wychowanie i edukację dzieci.

W ramach Festiwalu Korczak w Teatrze Powszechnym uczniowie obejrzeli spektakl teatralny oraz wzięli udział w happeningu artystycznym. Po spektaklu uczniowie spotkali się z p. Grażyną Karwowską-Winiarek Dyrektorem Festiwalu Korczak oraz aktorem i reżyserem teatralnym p. Cezarym Domagałą.

Organizatorzy Festiwalu Korczak niezmiennie okazują naszym wychowankom szczególną życzliwość oraz troskę.

FESTIWAL KORCZAK ”Słoneczniki 2018” – nagranie z udziałem uczniów ZSS nr 85 w Warszawie

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=4iBp19rmFMk